Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   malaala   Na pewno nie tego się spodziewacie ;)
0

Na pewno nie tego się spodziewacie ;)

Witajcie ponownie,

wiem to tylko kilka minut po publikacji pierwszego wpisu - jednak nie mogłam sie powstrzymać - tak nakrecona jestem obecnie.


Zastanawiałam się czym najpierw się z Wami podzielić i postanowiłam, że będzie to coś czego możecie jeszcze nie wiedzieć ;)


Ogólnie nie jestem zwolenniczka kuchenek mikrofalowych - dla mnie zabijają smak pokarmu. Niestety moi kochani rodzice postanowili mi jedna sprawić - żebym mogła sobie szybciej jedzenie przygotowywać. Tak to jest gdy rodzice nie do końca rozumieją/ akceptują nasz styl życia ;) Postanowiłam, że nie będę robiła afery, przyjęłam grzecznie mikrofale i zaczęłam się zastanawiać czy jaj je w ogóle kiedykolwiek użyję. Okazało się, że i owszem. Nawet nie wiecie do ilu cudnych rzeczy może się przydać. I żadna z nich nie jest związana z odgrzewaniem jedzenie ;D Zaciekawieni? Czytajcie dalej :D


1. Zabijanie wszelkich bakterii w naszych zmywakach kuchennych


Co to jest zmywak kuchenny nie trzeba chyba nikomy wyjasniac, tego ile bakterii sie na nim znajduje chyba tez nie ;) 


Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się chorobotwórczych drobnoustrojst jest, nie jak wczęsniej przypuszczałam zmywarka, czy palka ( rtak, mam bardzo rózne czasem dziwne pomysły ) tylko własnie kuchenka mikrofalowa. Wrzucamy taka zabakteriowana scierę do kuchenki nastwaiamy na 3 minutki - dzieki czemu aż 99% bakterii zostaje zabitych. Pozbedziemy się w ten sposób wirusów, bakterii oraz groźnie brzmiacych pasozytniczych pierwotniaków.


2. Usuwanie przykrych zapachów z naszej deski


Desko do krojenia potrafi czasem bardzo nieprzyjemnie pacznieć. Czy to za sprawa krojonej na niej ryby, czy mięsa. Zapachu tego możemy się bardzo szybko pozbyć - wystarczy natrzeć dechę sokiem z cytryny i okrasić 4 kropelkami octu. Wstawić do mikrofali, poczekac jedna minutke i gotowe :)3. Wycisniej z niej jeszce więcej.


Co prawda nie przepadam za podgrzewaniem jedzenia w mikrofali  - jak wcześniej wspominałam, jednak jeśli chodzi o wykorzystywanie danych produktów jeszcze mocniej, jestem w stanie lekko ( bardzo lekko) nagiąć swoje zasady).Jeśli zależy Wam na tym by z cytryny / limonki itd wycisnąć jeszcze więcej soku, nic prostszego. wystarczy podgrzać prze 30 sekund w mikrofali i już. wyciskamy i cieszymy się większą ilością soku :)
Ten wpis czytano 378 razy.